"POOTOK - Pokreni otok!"

Udruga Novi otok u suradnji s partnerom Lokalnom akcijskom grupom LAG 5 tijekom 2021. godine provodi projekt na području otoka Korčule, Lastova i Mljeta, pod nazivom "POOTOK - Pokreni otok!", koji je  financiran iz fondova Europske unije, točnije kroz program ERASMUS +. Projekt je pokrenut u svrhu aktiviranja mladih na otocima koji se i dalje bore s problemima iseljavanja, demografskog  izumiranja, nedostacima infrastrukture, otežane povezanosti, manjkom zdravstvenih usluga, edukativnih, kulturnih i ostalih sadržaja.

Glavna ciljana skupina ovog projekta su mladi u dobi 13 do 30 godina te članovi savjeta mladih s otoka Korčule, Lastova i Mljeta, a ciljevi su:

ü  ojačati kapacitete mladih u području razumijevanja održivog razvoja i strukturiranog dijaloga,

ü  potaknuti mlade na razvoj vlastitih prijedloga za održivi razvoj lokalne zajednice i omogućiti da ih predstave donositeljima odluka,

ü  ojačati kapacitete savjeta mladih na otocima i (re)aktivirati ih u procesima strukturiranog dijaloga,

ü  povezati mlade pri razvoju ideja specifičnih za razvoj održivosti otoka.

Aktivnosti projekta obuhvaćaju:

·       3 jednodnevne radionice na otocima Korčuli, Lastovu i Mljetu, na temu "Održivi razvoj na mojem otoku",

·       1 online radionicu na temu "Priprema mladih za strukturirani dijalog" i

·       1 dvodnevnu konferenciju na temu "Provedba strukturiranog dijaloga mladih otočana i donositelja odluka".

Na jednodnevnim radionicama mladi će sudjelovati na predavanju o održivom razvoju uz primjere dobre prakse iz Hrvatske i inozemstva. Samostalno će osmišljavati rješenja za probleme svojih zajednica, te će na konkretnim primjerima uz vodstvo stručnih osoba dobiti praktična znanja o održivom razvoju. Jednodnevne radionice se održavaju prema sljedećem rasporedu: 09.09.2021. četvrtak na Mljetu, 10.09.2021. petak na Lastovu, 11.09.2021. subota na Korčuli.

Na jednodnevnoj radionici sudjelovati će i zainteresirani učenici sedmog i osmog razreda OŠ Mljet.

Priloženi dokumenti:
SKRACENO_OPIS_PROJEKTA_ZA_SKOLE-082021.doc (49.00 KB)

objavio: Sanja Lazo   datum: 9. 9. 2021.