Posjet osmog razreda Vukovaru
Autor: Sanja Lazo, 4. 4. 2017.

Od prošle školske godine učenici osmih razreda osnovnih škola sudjeluju u pilot-projektu u organizaciji Javne ustanove Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar pod nazivom „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“.Cilj je ovakvog oblika nastave učenje i poučavanje o Domovinskom ratu, njegovim vrijednostima i posljedicama. U okviru posjeta novootvorenom Muzeju vučedolske kulture učenici se upoznaju s obilježjima života i postignućima vučedolske kulture. Bogat i dobro isplaniran program u dva dana boravka podrazumijeva jak tempo, međutim omogućava učenicima ono najvažnije – učenje o prošlosti na autentičnim mjestima od sudionika događaja.