SURADNJA "MLADIH GLAZBENIKA" I UDRUGE MLJETSKI POKLADI
Autor: Sanja Lazo, 23. 10. 2019.

Udruga Mljetski pokladi je odlučila školi donirati 4 harmonike kako bi djeca imala priliku naučiti svirati ovaj lijepi instrument. S obzirom da je harmonika instrument koji se tradicionalno svira na ovim prostorima i da je udruga Mljetski pokladi koristi u svom programu, rukovodioci udruge su odlučili u suradnji sa OŠ Mljet i profesoricom glazbene kulture Tadejom Barović sudjelovati u organizaciji  skupine „Mladi glazbenici“. Svako dijete koje iskaže želju, moći će probati instrument i učiti ga svirati ponedjeljkom7. i  8.sat. Ovom inicijativom želimo potaknuti djecu na sviranje tradicionalnih instrumenata.