Dan jabuka
Autor: Sanja Lazo, 28. 10. 2019.

U OŠ Mljet 22. listopada obilježili smo Dan jabuka! Svi učenici su za odmor dobili jabuku i veselo grickali..

U OŠ Mljet 22. listopada obilježili smo Dan jabuka! Svi učenici su za odmor dobili jabuku i veselo grickali.Tradiciju održavanja Dana jabuka 20. listopada započela je godine 1990. u Londonu organizacija Common Ground (Zajednička tla), s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.