Učenici OŠ Mljet sudjelovali na dvodnevnoj konferenciji POOTOK Pokreni otok!
Autor: Sanja Lazo, 11. 10. 2021.

Učenici osmog razreda Nora Đivanović, Petra Marković, Marko Market i Nika Stjepović, zajedno sa učenicima sedmog razreda Slavkom Hajdić i Antoniom Matana sudjelovali su na dvodnevnoj konferenciji u sklopu Erasmus projekta Pokreni otok koja se održala 8. i 9. listopada na Korčuli.

Snimku konferenciji pogledajte na sljedećoj poveznici:

Učenici su imali zadatak predstaviti neki od problema koji su uočili u svojoj lokalnoj zajednici te ih pokušati riješiti na održiv način. Svaki otok ima svoje problem, a opet svi otoci imaju neke zajedničke. Povezali smo se sa našim suootočanima sa Korčule, puno toga naučili i ono najvažnije, dobro se zabavili!

Cilj projekta je:

-ojačati kapacitete mladih u području razumijevanja održivog razvoja i strukturiranog dijaloga
-potaknuti mlade na razvoj vlastitih prijedloga za održivi razvoj lokalne zajednice iomogućiti da ih predstave donositeljima odluka
-ojačati kapacitete savjeta mladih na otocima i (re)aktivirati ih u procesima strukturiranog dijaloga
-povezati mlade pri razvoju ideja specifičnih za razvoj održivosti otoka.

Hvala svim učenicima na sudjelovanju!