Gostovanje grčkih pjesnika u sklopu projekta Odisejevo utočište
Autor: Sanja Lazo, 17. 2. 2020.

Učenici petog i šestog razreda sudjelovali na radionici poezije sa grčkim pjesnicima Thomasom Tsalapatisom i Dimitriosom Karakitsosom.

Povodom službenog otvorenja 2. ciklusa projekta Odisejevo utočište (Ulysses' Shelter), europske mreže književnih rezidencija za mlade književne autore i autorice našim učenicima predstavili su se mladi pisci iz Grčke koji gostuju na Mljetu ove godine u sklopu književne razmjene. Učenici petog i šestog razreda upoznali su dva mlada grčka književnika, Dimitriosa Karakitsosa i Thomasa Tsalapatisa i uz pomoć učiteljice Tanje Puhjera i psihologinje Ive Marie Mekovec de Carvalho imali priliku uživati u poeziji na grčkom te i sami napisati zanimljive pjesme nadahnute ovim posjetom.