Obavijest o upisu djece u I. razred školske godine 2022 - 2023 u osnovne škole

Pozivaju se roditelji, odnosno skrbnici djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u školskoj
godini 2022/2023. da najkasnije do 4. veljače 2022. godine podnesu zahtjev za uvrštenje svog
djeteta na popis djece dorasle za upis u l. razred osnovne škole u tajništvu škole radnim radnom od 10-12 sati (uz predočenje COVID potvrde)  ili e mailom: ured@os-mljet-babinopolje@skole.hr sa naznakom Za upis u prvi razred ili poštom: OŠ Mljet, Sršenovići 42, 20 225 Babino Polje sa naznakom - tajništvo, za upis u prvi razred.

l. U l. razred školske godine 2022./2023. u osnovne škole na području Dubrovačko-neretvanske županije
upisat će se djeca koja imaju prebivalište, odnosno prijavljeno boravište na području Dubrovačko-neretvanske županije, odnosno na području koje pripada pojedinoj osnovnoj školi i to:
1. djeca koja do 01. travnja 2022. godine imaju navršenih šest godina života,
2. djeca koja do 31. ožujka 2022. godine nemaju navršenih šest godina života ali koja do 31. prosinca
2021. godine navršavaju šest godina života ako to, na zahtjev roditelja ili skrbnika i na prijedlog
stručnog povjerenstva, odobri ovaj Upravni odjel,
3. djeca kojima je za školsku godinu 2021./2022. rješenjem Upravnog odjela za društvene
djelatnosti Dubrovačko-nerevanske županije odgođen upis u prvi razred osnovne škole ili su
rješenjem Upravnog odjela za društvene djelatnosti Dubrovačko-neretvanske županije
privremeno oslobođena od upisa u I. razred osnovne škole.

DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA UPIS:

1. Ispunjeni ,,Zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika" ( u prilogu - potreban potpis OBA roditelja)  ili "Zahtjev za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta/učenika" -za roditelje, odnosno skrbnike djece koja do 31. ožujka 2022. godine nemaju navršenih šest godina života ali koja do 31. prosinca 2021. godine navršavaju šest godina života (prijevremeni upis)

2. Preslika osobne iskaznice djeteta ukoliko je ima ili jednog od roditelja, odnosno skrbnika s kojim dijete stanuje ili odgovarajuću potvrdu o prebivalištu ili prijavljenom boravištu, roditelja, odnosno skrbnika.

3. Rodni list djeteta

4. Domovnica

objavio: Sanja Lazo   datum: 11. 1. 2022.