BIOPLAnet ZAJEDNO I ODGOVORNO ZA DOBROBIT OKOLIŠA

Učenici OŠ Mljet sudjelovali su u projektu BIOPLANET koji se provodi na području Republike Hrvatske i sufinanciran je iz Europskog socijalnog fonda (ESF). Nositelj projekta je Institut za poduzetničko obrazovanje i inovacije, neprofitne udruge iz Zagreba.

Ispred škole postavljeni su elementi koji se odnose na bioplastiku i dijelovi koji se odnose na uređaje za drobljenje i istiskivanje otopljene plastike (čepovi, usitnjeni čepovi, kalupi, nastali oblici).

S učenicima je vođena zanimljiva rasprava oko odvajanja otpada, problemima koje ima otok Mljet s obzirom na enormnu količinu otpada koja dolazi strujama s juga te o bioplastici kao varijantnom rješenju toga problema, generalno i lokalno.

Dogovorena je daljnja suradnja da se u sljedećem posjetu školi ostave uređaji na korištenje, a o konačnom će proizvodu koji bi željeli imati ili kreirati, svi zajedno razmisliti.

objavio: Sanja Lazo   datum: 16. 9. 2022.