MAT LIGA

Ove školske godine naši učenici pridružili su se matematičkom natjecanju za učenike osnovnih i srednjih škola MAT liga koje se u kontinuitetu održava od nastavne godine 2017./2018., a prošle se godine natjecalo više od 4 200 učenika iz 230 škola iz cijele Republike Hrvatske. Na današnjem natjecanju sudjelovati će 10 učenika od 5.-8. razreda.

MAT liga natjecanje je parova nastalo sa željom popularizacije matematike, veće motivacije učenika i njihovih mentora u radu, te poticanja zajedništva i timskog rada.

Organizatori su natjecanja MAT, obrt za poduku, profesorice Maje Zelčić i MATika, obrt za pružanje usluga u obrazovanju te se natjecanje održava na području cijele Hrvatske u isto vrijeme kako bi sve škole mogle sudjelovati. Našim učenicima i mentorici Vesni Franelić, želimo puno uspjeha.

objavio: Sanja Lazo   datum: 6. 10. 2022.