REZULTATI NATJEČAJA "NAPIŠI PJESMU OSVOJI BICIKL 2022"

Već tradicionalno, Lions klub Vukovar i ove godine raspisao je literarni natječaj za učenike osnovnih škola Republike Hrvatske pod nazivom „Napiši pjesmu i osvoji bicikl“.

Ovogodišnja tema bila je „Jedan dan u Vukovar“, a na natječaj je pristiglo gotovo 300 pjesama iz čak 72 osnovne škole iz cijele Hrvatske:

Prema odluci stručnog povjerenstva jednu od nagrada je osvojila učenica Slavka Hajdić (8. razred).

Čestitamo našoj učenici Slavki i mentorici učiteljici Patricii Borčić na postignutom uspjehu!

Vukovar

Bio je studeni, bilo je hladno, a nebo se zaigralo čovjekovom sudbinom.
Dunav se uznemirio, a oružje preuzelo glavnu ulogu.
Moj grad bio je ranjen, boljele su ga rane, a još jače su ga boljele suze njegove djece u koloni.
Moj grad je ranjen! I dok još uvijek hrabro koračam u koloni  noseći svoju najdražu igračku, pitam se hoću li se ikada više vratiti?
Neki glas nade u meni progovara da hoću. Obnovit će se on, oporavit će se, zacijelit će rane, a hoće li se zaboraviti sve ovo? Mislim da nikad neće!
Moj grad je ranjen, ali ću doći ponovno. Sagradit ćemo dom, izgradit ćemo školu, sresti prvu ljubav jer moj grad mora živjeti.
Moj grad je ranjen, ali samo ranjen. Nije umro, još uvijek živi, još uvijek Dunav teče, a i ja sam tu.
Moj grad je ranjen, ali još je tu. Još se zlate polja pšenice. Još se djeca igraju, još se pjesma čuje.
Moj grad je ranjen, ali nije zaboravljen.
Moj grad je Vukovar.

Slavka Hajdić, OŠ Mljet, 8. razred

objavio: Sanja Lazo   datum: 11. 11. 2022.