Program Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka

U prvim razredima OŠ Mljet i PŠ Goveđari održan je školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka. Svrha provedbe Programa je učenje o ulozi i značaju pčelarstva u cjelokupnoj poljoprivrednoj proizvodnji, posebno zbog održavanja ekološke ravnoteže i biološke raznolikosti te podizanje svijesti djece o potrebi konzumacije lokalnih poljoprivrednih proizvoda. Učenici su se susreli s pčelarskim pojmovima: matica, trut, radilica, saće košnica. Doznali su čime se pčele hrane te su upoznali put od cvijeta do meda. Doznali su koliko pčela tijekom života proizvede meda te koje su dobrobiti meda za naše zdravlje.

Uz staklenku meda, deci je podijeljena slikovnica edukativnog karaktera o pčelarstvu prilagođena njihovoj dobi kao početna osnova za upoznavanje pčelarstva.

objavio: Sanja Lazo   datum: 13. 12. 2022.