Preispitivanje ocjene iz vladanja i konačne ocjene

U skladu sa člankom  76. stavcima 1., 2. i 7. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi učenik ili roditelj koji nije zadovoljan zaključenom ocjenom iz pojedinog nastavnog predmeta ima pravo u roku od dva dana od završetka nastavne godine podnijeti zahtjev učiteljskom/nastavničkom vijeću radi polaganja ispita pred povjerenstvom,a polaganje ispita provodi se u roku od dva dana od dana podnošenja zahtjeva.

Učenik ili roditelj koji nije zadovoljan ocjenom iz vladanja može u roku od dva dana od završetka nastavne godine podnijeti zahtjev učiteljskom/nastavničkom vijeću radi preispitivanja ocjene. Odluka o ocjeni iz vladanja učiteljskog/nastavničkog vijeća je konačna.

Zahtjev podnose roditelji ili punoljetni učenik/ca.

Rok za podnošenje zahtjeva radi polaganja ispita pred povjerenstvom te podnošenje zahtjeva za preispitivanje ocjene iz vladanja je 23. lipnja 2023. Ispit se polaže  26. lipnja.

ZAHTJEV SE MOŽE PREDATI RAZREDNIKU ILI NA SLUŽBENI MAIL ŠKOLE.

objavio: Sanja Lazo   datum: 19. 6. 2023.