Završne poklade 13. 2. 2024.

Maškare su prilika u godini, kada bez opravdanja, grižnje savjesti i neugodnih posljedica možemo biti netko drugi odnosno sve što smo ikada htjeli biti. Policajac, superjunak, lopov, zvijezda, ribar, vojnik ili predsjednik. Sve je svima dopušteno pa je tako jučer, na zadnji dan poklada (mesopusta/fašnika) bilo veselo i u našoj školi.

Pokladni utorak je počeo veselo, kako mu i ime kaže - pokladno. U školu su pristizale vile i vilenjaci, pirati, vojnici, policajci, Willy Wonka i Oompa Loompasi .... pa čak i bogati arapski šeici! Iako je sve izgledalo neozbiljno, prvi sati nastave odradili su se ipak „ozbiljno“. Nakon nastave krenuli smo na zabavu koja je počela tradicionalnom povorkom kroz Babino Polje. Na putu do Doma kulture pozdravili su nas i počastili slasticama, grickalicama i sokićima djelatnici Općine Mljet na čelu s načelnikom gospodinom Marketom te roditelji i obitelji naših učenika (Benković, Matana i Market). Dolaskom na naše odredište pozdravili su nas mljetski vatrogasci tradicionalnim zvukom za uzbunu koja je bila znak da zabava može početi. Udruga Mljetski pokladi sve prisutne počastila je mesnim roštiljem i hladnim negaziranim napitcima, a djeca su neumorno trčala i plesala pod maskama.

Prosudben je povjerenstvo vrlo odgovorno odradilo svoja zaduženja, odabrali i nagradili najbolje i najoriginalnije maske:

1. mjesto - bogati arapski šeici (Luka Marković, Franko Matana, Sunčica Lazo, Toni Benković)

2. mjesti Willy Wonka i Oompa Loopasi (Patricija Sršen, Mia Stražičić, Magdalena Bockovac)

3. mjesti Chucky (Ivano Kralj)

Nagrada je bila vrlo primamljiva pa se trud nagrađenima posebno isplatio - dan bez domaće zadaće.

Može li bolje?

Šteta što pokladni utorak nije svaki dan!

objavio: Tanja Puhjera   datum: 14. 2. 2024.